Emeklilik Yaşındakiler İçin GÖRMEYE DEĞER 10 SAHİL KASABASI

Yaşam

Emeklilik Yaşındakiler İçin GÖRMEYE DEĞER 10 SAHİL KASABASI

7.6.2016

PUAN VERİN
PAYLAŞIN

Türkiye’de görmeye değer o kadar güzel yerler var ki... Özellikle emeklilik yaşlarında huzurun ve muhteşem manzaraların aynı anda yer aldığı bu 10 sahil kasabası sizin de hoşunuza gidecek. 

1 – Akarca
Akarca deniz ve dingin bir yaşam sürmeyi seçmiş kişilerin mekanıdır. İzmir’in Seferihisar ilçesinde bulunan Akarca için Ege Denizi'nin en berrak hali buradadır desek yeridir.
 
2 – Bademli
İzmir'in Dikili ilçesinin güneybatısında olan Bademli Köyü de iyi bir seçenek olabilir. Bademli'nin denizi de masmavi ve eşsiz güzelliktedir.
 
3 – Çukurbağ
Sessiz ve sakin bir hayat süreyim, domatesimi de ekeyim ama sıkılınca eğlenceden de çok uzak kalmayayım diyorsanız eğer, o zaman Çukurbağ Yarımadası’na yerleşebilirsiniz. Antalya’nın Kaş ilçesinde bulunan Çukurbağ, Meis Adası'nın manzarasıyla da büyülüyor insanı. Hem torunlarınız da çok sevinir bu duruma.
 
4 – Güzelçamlı
Hep özlediğiniz o bakir doğaya en sonunda kavuşacağınız bir yer Güzelçamlı. Aydın’ın Kuşadası ilçesinde bulunan Güzelçamlı, dünyanın en yüksek oksijen oranına sahip bölgelerinden biridir.
 
5 – Badavut
Badavut insana huzur veren bir başka görülesi yerdir. Ayvalık Sarımsaklı'ya da oldukça yakındır burası. Yani canınız sıkıldığında, iki çift laf edeceğiniz insanlar da bulabilirsiniz kolayca.
 
6 – Mazı
Yaz aylarında Bodrum'un kalabalık olduğunu hepimiz biliriz. Ama Mazı bir istisnadır. Bodrum'da emeklilik hayali kuranlar için bir cennet köşesidir Mazı.
 
7 – Palamutbükü
Datça’nın en huzurlu köşelerinden biri olan Palamutbükü insanı gençleştirir, tüm stresten arındırır adeta!
 
8 – Akyaka
Hem doğal güzelliklerin ortasında, hem de insanlarla iç içe olan Akyaka, Gökova Körfezi’nien güzel koylarının bulunduğu yerdir.
 
9 – Turunç
Marmaris’te yer alan Turunç’ta yaz ayları cıvıl cıvıl geçer, kışın ise herkes köşesine çekilir. Yılların yorgunluğunu üzerinizden atmak için Turunç iyi bir seçim olabilir.
 
10 – Köyceğiz
Köyceğiz doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi dokusu ile insanı adeta büyüler. Tarihe merakınız varsa ve huzur arıyorsanız Köyceğiz tam size göre!

Kaynak: http://www.neredekal.com/blog/emekli-olunca-yasayabileceginiz-12-sahil-kasabasi/

07.06.2016

Bu sitedeki bilgiler bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya danışınız.