Bahar Temizliği

Yaşam

Bahar Temizliği

19.4.2016

PUAN VERİN
PAYLAŞIN

Bahar geldi! O halde bahar temizliği olarak bilinen yıllık ev bakımının zamanı da gelmiş demektir! Evi temizlemek rahatlatıcı olsa da, görme bozuklukları olan kişiler için ev işleri moral bozucu ve bıktırıcı hale gelebilmektedir. İşte, bu süreci çok daha kolay ve keyif alınabilir kılmaya yardım edecek öneriler:
 
Ev temizliğinde doğru araçlar kullanmak önemlidir!
Uzun saplı paspaslar ve süpürgeler kullanarak erişiminizi artırın. Bu kullanışlı araçlar eğilme ve mobilyaların üzerine tırmanma gereksinimini ortadan kaldırmaya yardım edecek, temizlik süresini daha kısa ve sorunsuz hale getirecektir.
Uzun bir kışın ardından, evinizi toplamanın en güç kısmı temizlik malzemelerini nerede bıraktığınızı hatırlamaktır. Bu sorundan kaçınmak için tüm spreyleriniz ve süngerlerinizi geniş bir kova veya plastik taşıyıcı gibi belirli bir yerde tutunuz. Çamaşır suyu ve diğer zararlı kimyasalların şişelerini daha kolay tanımak için bunlara geniş, dokunulabilir etiketler yapıştırınız.
 
Planlamalar yapın!
Temizlik yaparken bir noktayı atladınız mı? Toz yumakları her nerede saklanıyorlarsa yakalamak için zemini elektrikli süpürgeyle temizlerken veya silerken belirli bir düzen geliştiriniz. Temizliğe nereden başladığınızı hatırlamak zor olabileceğinden yönünüzü belirlemek için odanın kenarlarını takip etmeyi veya büyük bir mobilyadan yararlanmayı deneyiniz.
Diğer duyularınızın da yardımcı olabileceğini unutmayınız! Belirli bir yüzeyi temizleyip temizlemediğinizden emin değilseniz, elinizi üzerinden geçiriniz. Islak bir sünger veya bezle silindiğinden nemlenmiş mi? Parmak uçlarınızda herhangi bir kir ya da toz hissediyor musunuz? Temizliğin hangi aşamada olduğunu kontrol etmede dokunma duyunuzun yardımı olabilir.

Kaynak: http://www.setyoursights.com

19.04.2016

Bu sitedeki bilgiler bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya danışınız.