Doğada yürüyüş manzaradan daha fazlasıdır

Yaşam

Doğada yürüyüş manzaradan daha fazlasıdır

12.4.2016

PUAN VERİN
PAYLAŞIN

Doğada yürüyüş yapmak açık havada aktif kalmak için harika bir yoldur.
 
Tam bir duyusal deneyim
Doğada yürüyüş sadece manzaradan ibaret değildir. Deneyiminizden en fazlasını alın. Bunun için durun ve gülleri koklayın, güneşi ve temiz havayı cildinizde hissetmenin keyfini çıkarın, kuşların ve etrafınızdaki doğanın seslerini dinleyin.
 
Güvende kalmak
Zayıf görmek sizi yürüyüş rotanızdan çıkarıyorsa bunun için de önerilerimiz var! Sendeleme riskini en aza indirmek üzere iyi bakılan, kaplamalı yürüyüş yollarını bulmak için arkadaşlarınızdan öneri alın. Bozuk bir araziye karşı uyarması için iyi gören bir refakatçiyi yanınıza alın veya tüylü bir arkadaşınızı – köpeğiniz açık havada geçirdiği ekstra zamandan çok hoşlanacaktır. Arazi güçleştiğinde bir yürüyüş değneği veya bastonun da yardımı olabilir.
 
Hazırlıklı olun
Doğada yürüyüşe çıkmadan önce güneşten korunmak için uygun gözlükler aldığınızdan emin olunuz.
Yeni bir yeri keşfediyorsanız veya basitçe önceden plan yapmayı seviyorsanız, bu konuda internette de araştırma yapabilirsiniz. Bu konudaki internet siteleri rotalar ve haritalar bulmanıza ve kişisel öneriler almanıza yardım edebilir. Diğer doğa yürüyüşçülerinin incelemelerini de okuyabilir ve onların düzenlediği etkinliklere katılabilirsiniz!
 
Başarı için kendinizi hazırladığınızdan emin olun. Mümkünse eve yakın kalınız ve her zaman bir aile üyesi ya da arkadaşınıza nerede olmayı planladığınızı söyleyiniz. Herhangi biriyle iletişim kurma ihtiyacına karşı yanınıza bir cep telefonu aldığınızdan emin olunuz.

Kaynak: http://www.setyoursights.com

12.04.2016

Bu sitedeki bilgiler bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya danışınız.