Mutfakta Başarının Tarifi

Yaşam

Mutfakta Başarının Tarifi

16.2.2016

PUAN VERİN
PAYLAŞIN

Yemek pişirmek sevdiğiniz insanları bir araya getirmek için harika bir yoldur.
 
Mutfak Sizin Oyun Sahanızdır
Yemek yapmanın büyük kısmı kişisel tatlara dayanır – bir tarifle çalışırken bunu karıştırmaktan çekinmeyin! Favori baharatınızdan daha fazla ekleyin veya favoriniz olmayabilecek bir sebzeyi değiştirin. Daha önemlisi pişirirken tadına bakın! Yemek yaparken, her ne pişiriyorsanız bir parçasını tadın. Böylece tam doğru olup olmadığını veya belki ekstra bir şey gerekip gerekmediğini anlayabilirsiniz.
Hassas ölçülere gerek duyuyorsanız büyük yazılı ölçü kapları size kesinlikle yardımcı olabilir. Tüm dilimleme ve doğrama gereksinimleriniz için parmak koruyucu deneyin ve endişelerinizi unutun. Marul gibi yumuşak sebzeleri doğrarken bıçak kullanmak zorunda olmadığınızı hatırlayın. Basit bir yöntem olarak ellerinizi kullanabilirsiniz.
 
Dışarı Çıkın!
Daha ılık havalarda ise dışarı çıkın. Sevdiklerinizi çağırın ve piknik yapın! Pikniğin vazgeçilmezi mangal yapmaktır. Kömürü ve alevi idare etmenin doğurduğu güçlükleri ortadan kaldırmak için gazlı veya elektrikli bir ızgarayı deneyin. Etlerin tadını zenginleştirmek için bir baharat karışımı hazırlayın. Etleri önceki geceden bu baharat karışımı ile soteleyin. Unutmayın eklediğiniz tatlar ete ne kadar işlerse o kadar lezzetli olacaktır!
Kaynak: http://www.setyoursights.com

16.02.2016

Bu sitedeki bilgiler bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya danışınız.